Bu yıl Hannover Messe fuarında, görülmemiş verimlilik ve esneklik sağlayan akıllı robotların ve yapay zekanın da dahil olduğu akıllı, entegre ve interaktif fabrika otomasyon sistemlerini sergileyeceğiz. 9. salondaki F24 standında bizi ziyaret edin.

Üreticiler yapay zeka ve robotik sistemlerin yardımıyla verimliliği nasıl artırabilir? Şirketler bir yandan emniyeti ve kaliteyi artırırken diğer yandan rekabette kalmayı nasıl başarır? 1-5 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük ticaret fuarlarından biri olan Hannover Messe'ye gelen misafirler, ana konular arasında insan ve makine arasındaki yenilikçi etkileşimin de tartışılacağı 9. salondaki F24 standımızda gerekli cevapları bulabilir.

innovative-Automation! konseptimiz, geleceğin esnek üretim hatlarına bir bütün olarak yaklaşıyor. Geliştirilmiş yapay zeka donanımlı robot masa tenisi antrenörü Forpheus'un yanında bir kolaboratif robotun, mobil robotun ve 3D görsel denetimin birleşiminden oluşan yeni bir otomatik parça alımı (bin picking) robot çözümü ile dünyanın ilk yapay zeka makine kontrolörü çözümü de fuarda yerini alacak.

Giderek artan endüstriyel zorluklar karşısında esnek çözümler

Omron'un Merkez Doğu Avrupa Bölgesi Genel Müdürü Dr. Klaus Kluger, "Üreticiler, üretimi eskisinden daha esnek, daha hızlı ve daha özelleştirilebilir yapmayı da göz önünde bulundurarak üretim hattı ve tedarik zinciri kısımlarında en yüksek kaliteyi ve kapsamlı izlenebilirliği sağlamak zorunda. Bunun da ötesinde, üreticiler şu anda kalifiye eleman eksikliği, sürdürülebilirlik sorunları, üretim süreçlerinde ve işletme hedeflerinde düzenleyici gereksinimlerin artması gibi şirket dışı sorunlarla da karşı karşıyalar. Omron'un teknoloji çözümleri işte bu noktada öne çıkıyor: İnsan potansiyelini ortaya çıkartan ve iyileştiren çözümler geliştiriyoruz," şeklinde konuştu.

Omron'un Stratejik Pazarlama Bölümü Müdürü Peter Cusack ise "Yapay zeka çağında insan ve makine arasındaki bağlantı, bu yılki Hannover Messe'de ana konulardan biri olacak. Omron bu yaklaşım ışığında insan ve makine arasında bir uyum sağlayarak ve üretim esnekliğini artırarak Saha tabanlı yapay zeka kontrolü de dahil olmak üzere veri toplamayı, yorumlamayı ve anlamayı hızlandıran yenilikçi çözümlerden oluşan bir portföy sergileyecek," diyerek sözlerini noktaladı.

Standımıza uğrayan misafirler, esnek üretim hattı tanıtımında sipariş girdisinden montaja, denetimden teslimata kadar bütün üretim sürecini takip edebilecek. Mobil ve kolaboratif robotların bir araya gelmesinden ortaya çıkan yüksek hassasiyet sayesinde en yüksek üretim hattı esneklik düzeyleri, herhangi bir hattı yapılandırmaya gerek kalmadan müşterilerin daha fazla özelleştirme beklentisine yanıt verebiliyor. Omron'un bu tanıtımı, şirketin açık standartlara dayanan algılama, emniyet, hareket, robotik sistemler ve kontrol alanındaki temel teknolojilerinin dikey ve yatay entegrasyonlarını kapsamlı bir şekilde gözler önüne serecek.

innovative-Automation!, Omron'un kanıtlanmış temel Sensing & Control + Think teknolojilerindeki yetkinlikleri arasında sinerji oluşturuyor, üreticilerin esnek üretim yöntemiyle kişiselleştirilmiş ürünler elde edip daha yüksek OEE değerlerine ve maksimum emniyet ile kaliteye ulaşmasına yardımcı oluyor.